Serwis pomp ciepła: Gdańsk, Gdynia, Sopot

Popularność wykorzystania energii odnawialnej stale rośnie, nie dziwi więc idące w parze zainteresowanie ogrzewaniem za pomocą pomp ciepła. Zarówno inwestorzy poszukujący ekonomicznych i ekologicznych sposobów na ogrzewanie, jak i osoby prywatne coraz częściej sięgają po ten skuteczny system. Pozwala on znacznie obniżyć emisję szkodliwych substancji i w wydajny sposób ogrzewa mieszkanie oraz wodę. Sprzęt wymaga jednak regularnego serwisowania, bez którego po pewnym czasie może ulec zepsuciu.

Czy serwisowanie pompy ciepła jest konieczne?

Choć część producentów pomp ciepła jest przekonana, że ich wyroby są niezawodne i nie potrzebują badań kontrolnych, mimo wszystko lepiej co jakiś czas je przeprowadzić. Przeglądy urządzeń mogą zweryfikować obecny stan urządzenia i znacznie przedłużyć jego żywotność. Na szczęście u nas można przeprowadzić serwisowanie pomp ciepła – pomorskie jest województwem, w którym zapewniamy kompleksowe wsparcie przykładowo z zakresu:

  • weryfikacji sprawności pompy ciepła i instalacji z nią współpracujących,
  • wymiany niesprawnych komponentów, takich jak element rozruchowy wentylatora skraplacza czy sprężarki chłodniczej,
  • kalibracji urządzeń pomiarowo-kontrolnych pompy ciepła,
  • czyszczenia i odgrzybiania skraplacza oraz parownika.

Gdy pompę trzeba będzie naprawić…

Brak regularnej kontroli systemu, czy drobne wady fabryczne mogą w trakcie eksploatacji wywołać poważniejszą usterkę. Wówczas potrzebna będzie naprawa pompy ciepła. Gdynia, Gdańsk, Sopot i miejscowości przybrzeżne jest miejscem, w którym przeprowadzany naprawy:

  • zepsutej sprężarki chłodniczej oraz wymiennika ciepła,
  • rozszczelnionej instalacji freonowej,
  • likwidujące przyczynę braku wody w układzie,
  • związane z uszkodzeniem wentylatorów skraplacza, parownika oraz zaworów wodnych, przepustownic czy czujników przepływu.

Dlaczego warto z nami serwisować pompy ciepła?

Realizujemy usługi w stosunkowo krótkim czasie i zawsze precyzyjnie określamy źródło problemu. Dzięki naszemu wsparciu można będzie skontrolować stan urządzeń i dokonać niezbędnych napraw w profesjonalny sposób. Często współpracujemy zarówno z indywidualnymi klientami, jak i przedsiębiorcami czy organizacjami.

Atutem korzystania z naszej firmy jest doświadczenie. Dzięki niemu możemy wykonać rzetelny i skrupulatny serwis pomp ciepła. Gdańsk jest jednym z miast, w którym często prowadzimy usługi. Przeprowadzamy kompleksowe badania, które ułatwią weryfikację jakości pracy urządzenia, a także zoptymalizują jego parametry, by system działał jeszcze lepiej. Wszystkie prace wykonamy na jasnych zasadach współpracy oraz przy korzystnej cenie!