Zobacz nasz profil na Facebook-u
606 301 800
uslugi@elar.com.pl

Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne to sposób na szybkie i proste sprzątanie. Wciągając zanieczyszczenia do odkurzacza centralnego, pozbywamy się kurzu i roztoczy z budynku: są odprowadzane na zewnątrz. Powietrze z odkurzacza nie krąży po pomieszczeniach, a my oddychamy z ulgą. Dodatkowo, znika konieczność przenoszenia ciężkiego urządzenia podczas odkurzania. Mieszkańcy domów z odkurzaczem centralnym często doceniają też ciszę, która towarzyszy nam podczas sprzątania. Jednostka centralna odkurzacza montowana jest zwykle w piwnicy: w oddaleniu od pomieszczeń mieszkalnych.

Odkurzacze centralne – instalacja

Aby zainstalować system, należy na początku podłączyć rury oraz wykonać gniazda. Następnie, do instalacji należy podłączyć szufelkę automatyczną oraz wąż kuchenny o odpowiedniej miękkości. Następnie, system należy doposażyć w jednostkę centralną.
Po zamontowaniu, eksploatacja systemu nie jest ani kosztowna, ani kłopotliwa: należy okresowo wymieniać worki na zanieczyszczenia (koszt: kilkadziesiąt złotych rocznie) – worki lub pojemniki wymienia się około 3 razy w roku.

Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić wstępnie, jaka ilość gniazd będzie potrzebna i możliwa do wykonania, jaką moc urządzenia dobrać oraz jaka powinna być moc ssąca urządzenia, jaki sposób filtracji wybrać oraz jak oceniać długość instalacji.

Sprawdź ofertę w naszym sklepie: odkurzacze centralne (cena, instrukcja montażu i opinie).

Dlaczego warto zlecić montaż odkurzacza centralnego specjalistycznej firmie?

Montaż odkurzacza centralnego najlepiej jest powierzyć profesjonalnej firmie. Dzięki fachowej wiedzy specjalistów, instalacja urządzenia będzie przebiegała w sposób poprawny, dzięki czemu odkurzacz będzie działał bezawaryjnie. W przeciwnym wypadku, może dojść do popełnienia poważnych błędów, takich jak zablokowanie prawidłowego kierunku powietrza, co w efekcie może doprowadzić do niedrożności instalacji. Taka sytuacja może wpłynąć bardzo negatywnie na stan silnika i doprowadzić nawet do jego zniszczenia.

Montaż systemu w sposób odpowiedni wykona jedynie specjalistyczna firma, ponieważ jej instalator dysponuje fachową wiedzą oraz odpowiednimi narzędziami, dzięki którym wykona prawidłowo wszystkie czynności. Nasza firma dysponuje odpowiednim zapleczem w postaci profesjonalnych narzędzi i doświadczonych pracowników. Instalatorzy znają wszystkie bolączki i mogące się pojawić problemy i sprawnie rozwiążą wszelkie trudności, które mogłyby pojawić się podczas montażu odkurzacza centralnego.
Zatrudnienie specjalistycznej firmy jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ instalator wykona montaż w sposób skrupulatny i dokładny, a to gwarantuje jego bezawaryjne działanie przez wiele lat.