fbpx
Zobacz nasz profil na Facebook-u
606 301 800
uslugi@elar.com.pl

Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne to sposób na szybkie i proste sprzątanie. Wciągając zanieczyszczenia do odkurzacza centralnego, pozbywamy się kurzu i roztoczy z budynku: są odprowadzane na zewnątrz. Powietrze z odkurzacza nie krąży po pomieszczeniach, a my oddychamy z ulgą. Dodatkowo, znika konieczność przenoszenia ciężkiego urządzenia podczas odkurzania. Mieszkańcy domów z odkurzaczem centralnym często doceniają też ciszę, która towarzyszy nam podczas sprzątania. Jednostka centralna odkurzacza montowana jest zwykle w piwnicy: w oddaleniu od pomieszczeń mieszkalnych.

Odkurzacze centralne – instalacja

Aby zainstalować system, należy na początku podłączyć rury oraz wykonać gniazda. Następnie, do instalacji należy podłączyć szufelkę automatyczną oraz wąż kuchenny o odpowiedniej miękkości. Następnie, system należy doposażyć w jednostkę centralną.
Po zamontowaniu, eksploatacja systemu nie jest ani kosztowna, ani kłopotliwa: należy okresowo wymieniać worki na zanieczyszczenia (koszt: kilkadziesiąt złotych rocznie) – worki lub pojemniki wymienia się około 3 razy w roku.

Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić wstępnie, jaka ilość gniazd będzie potrzebna i możliwa do wykonania, jaką moc urządzenia dobrać oraz jaka powinna być moc ssąca urządzenia, jaki sposób filtracji wybrać oraz jak oceniać długość instalacji.

Sprawdź ofertę w naszym sklepie: odkurzacze centralne (cena, instrukcja montażu i opinie).