Zobacz nasz profil na Facebook-u
606 301 800
uslugi@elar.com.pl

Montaż i serwis odkurzaczy centralnych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Odkurzacze centralne to stosunkowo nowe rozwiązanie, pomagające utrzymać czystość nawet najbardziej wymagającym osobom. Mimo że na rynku powstają wciąż nowe produkty, ułatwiające sprzątanie – nie zawsze prawdziwie je ułatwiają. Odkurzacz centralny od zwykłego odkurzacza różni niemal wszystko – sposób montażu, instalacja, ale przede wszystkim: dużo lepsza jakość sprzątania. Mimo że jednorazowo jest on bardziej kosztowny, to jest inwestycją na lata, która okazuje się być znacznie korzystniejsza niż wymiana standardowego odkurzacza co kilka lat.

Zalety odkurzacza centralnego

Odkurzacz tego rodzaju ma wiele zalet, których nie mają odkurzacze tradycyjne czy popularne ostatnio i-roboty. Kurz usuwany jest na zewnątrz pomieszczenia, zatem podczas sprzątania w żadnym momencie nie unosi się w domu, dlatego jest to rozwiązanie idealne dla alergików. Kolejna zaleta to duże pojemniki na śmieci – wymienia się je tylko 2 czy 3 razy w roku, jest to więc znaczniej mniej uciążliwe niż wymiana standardowego worka w odkurzaczu. Centralne odkurzacze mają także znacznie dłuższą żywotność niż te zwykłe – mogą służyć nam nawet ponad 20 lat. Dzięki temu, że instalujemy kilkumetrowego węża i kilka gniazd, jesteśmy w stanie dotrzeć odkurzaczem do każdego zakamarka domu.

Montaż i instalacja odkurzacza centralnego

Najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać, rozważając montaż odkurzacza centralnego, jest zaplanowanie tego przed budową domu albo w trakcie remontu. Odkurzacz centralny to po prostu odkurzacz w ścianie, dlatego jeśli zamarzy nam się taki już po remoncie, będziemy musieli sporo w mieszkaniu nabałaganić, żeby go zainstalować.

Odkurzacze centralne składają się z systemu rur umieszczonego w ścianach, z odpowiednią ilością gniazd ssących. Do tego podłącza się szufelkę automatyczną oraz wąż kuchenny, a całość doposaża w jednostkę centralną. Dobrze zamontowane centralne odkurzacze dotrą do każdego zakamarka domu – nawet jeśli mamy dom o kilku kondygnacjach, pod warunkiem, że odpowiednio rozmieścimy gniazda i zadbamy o wystarczającą ich ilość. Instalacja musi zostać także sprawdzona pod względem szczelności.

Dlaczego warto zlecić montaż odkurzacza firmie zewnętrznej?

Jeśli chcemy cieszyć się zaletami produktu, bezwzględnie powinniśmy powierzyć montaż odkurzacza centralnego wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. Instalację odkurzacza centralnego robi się raz na wiele lat. Każdy niewłaściwie zamontowany element może spowodować, że będziemy zmuszeni kuć ściany, zrywać to, co na nich mamy, żeby zdiagnozować i naprawić problem. Nieprawidłowy montaż może doprowadzić na przykład do zablokowania przepływu powietrza, a dalej – niedrożności instalacji, co jest poważną usterką, która może sporo nas kosztować. Tylko specjaliści z tego zakresu odpowiednio zainstalują gniazda, węża, płytkę montażową i inne, niezbędne elementy, zadbają o wszystkie detale i zabezpieczą nasz odkurzacz przed awariami. Mają nie tylko fachową wiedzę i doświadczenie, ale także profesjonalne narzędzia.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy w Trójmieście, sprawdź naszą ofertę. Kompleksowo obsługujemy całe Trójmiasto: Gdańsk, Sopot i Gdynię – przyjedziemy, zmierzymy długość instalacji, ilość gniazd tak, aby w 100% odpowiadała potrzebom Twojego domu.